Parafia św. Mikołaja w Głogowie Link 1 Link 1

 

    

  

Kancelaria

Msze św. i nabożeństwa

Ogłoszenia

  Liturgia na dziś  

Archiwum 

facebook

    

Jesteś tutaj: Strona główna

Ostatnie pożegnanie ks. Stanisława Jaworeckiego

W piątek, 3 sierpnia, o godz. 11.00 w kościele pw. Bożego Ciała w Głogowie pożegnaliśmy śp. ks. kan. dr Stanisława Jaworeckiego, wieloletniego proboszcza parafii św. Mikołaja, który spędził w Głogowie ponad 28 lat swojej kapłańskiej posługi.

Uroczystościom pogrzebowym przewodniczył biskup diecezjalny Tadeusz Lityński. Mszę św. żałobną koncelebrował ks. bp Stefan Regmunt oraz wielu księży z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

Msza św. rozpoczęła się śpiewem antyfony Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie. We wprowadzeniu do liturgii bp Tadeusz Lityński, witając wszystkich obecnych, zachęcił do wyrażenia Panu Bogu wdzięczności za wszelkie dobro, które uczynił przez swego sługę Stanisława w ciągu 72 lat jego życia, z których 45 lat przeżył w kapłaństwie.

W liturgii uczestniczyła siostra śp. ks. Stanisława Jaworeckiego i jego najbliższa rodzina. Wzięli w niej również udział przedstawiciele byłych i obecnych władz miasta, delegacje wielu instytucji, organizacji, stowarzyszeń działających w Głogowie, a także setki parafian, którzy odczuwali potrzebę oddania czci i szacunku Zmarłemu jako dobremu człowiekowi i dobremu kapłanowi.

Zmarłemu w ostatniej drodze towarzyszyło również kilkudziesięciu kapłanów.

    

W wygłoszonej homilii rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Gościkowie-Paradyżu, ks. Dariusz Mazurkiewicz, w przeszłości wikariusza w parafii św. Mikołaja, wspomniał istotne wydarzenia z życia śp. ks. Stanisława. Ks. Rektor odkreślił, że śp. ks. Stanisław był człowiekiem o wrażliwym sercu, który kochał Kościół, zawsze chętnie dzielił się swoim doświadczeniem, wspierał radą. Żył historią i dniem dzisiejszym Kościoła, nie bał się współczesnych wyzwań, nie zamykał oczu na ludzkie dramaty, spieszył innym z pomocą duchową i materialną.

Po Komunii św. słowa wdzięczności wobec zmarłego Kapłana wypowiedzieli przedstawiciele  parafian, władz samorządowych i  duchowieństwa.

Trumnę z ciałem odprowadzono na cmentarz komunalny w Głogowie przy ulicy Legnickiej.

W przededniu pogrzebu została odprawiona Msza św. pożegnalna pod przewodnictwem obecnego proboszcza parafii św. Mikołaja, w której uczestniczyli księża z dekanatów głogowskich, a homilię wygłosił pochodzący z parafii ks. Stanisław Podfigórny, dyrektor Caritas diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

 

 

  telefon: 76-833-36-01

  76-833-29-08 (wikariusze)

  e-mail: parafia@mikolajglogow.pl

  czynna:

  wtorek i czwartek:  9:30 - 11:00

                           16:00 - 17:00

  sobota:  9:00 - 10:00

  w tygodniu w ciągu roku:

  7:00, 9:00 i 18:00

  - w okresie wakacji letnich

  7:00 i 18:00

  w niedzielę i Święta:

  6:30, 8:00, 9:30, 11:00 (z udziałem

  dzieci), 12:30, 16:00 (od września

  do końca maja) i 18:00

  - w okresie wakacji letnich

  6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:30, 18:00

  20:00 (od czerwca do końca sierpnia) 

 

 

  W każdą niedzielę podczas Mszy św.

  W tygodniu przed Mszą św. oraz 

  podczas Nabożeństw.

  Odpust Parafialny:

  6 grudnia - Uroczystość św. Mikołaja

 

Kalendarz - Polski, Calendian

 

 

Copyright © 2017-2019 Parafia Rzymskokatolicka św. Mikołaja w Głogowie