Parafia św. Mikołaja w Głogowie Link 1 Link 1

 

    

  

Kancelaria

Msze św. i nabożeństwa

Ogłoszenia

  Liturgia na dziś  

Archiwum 

facebook

    

Jesteś tutaj: Strona główna

Opublikowano:  12 marca 2019

Peregrynacji obrazu św. Józefa Kaliskiego

7 marca, podczas Diecezjalnej Pielgrzymki Mężczyzn do Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, przedstawiciele diecezji zielonogórsko-gorzowskiej otrzymali kopię Cudownego Obrazu, która do końca maja będzie wędrować po kolejnych parafiach diecezji. Celem peregrynacji jest ożywienie duszpasterstwa mężczyzn, kształtowanie męskiej duchowości oraz budzenie powołań kapłańskich.

W poniedziałek, 11 marca, peregrynacja odbyła się w naszej parafii. Obraz powitał proboszcz parafii ks. Stanisław Brasse słowami: - Św. Józefie, przesławny potomku Dawida, jakże prawdziwe są słowa pieśni Tobie poświęconej: "Szczęśliwy kto Ciebie Patrona, Józefa ma za opiekuna; niechaj się niczego nie boi, bo Święty Józef przy Nim stoi. Nie zginie."

Szczęśliwa dzisiaj nasza parafia, bo mamy wśród nas Ciebie - wielkiego pokornego świętego, który nie mówiąc nic, życiem mówisz tak wiele. Będąc pośród nas naucz nas, św. Józefie milczenia, które jest zasłuchaniem w słowo Boga. Pomóż nam ufać Bogu do końca i bez zadawania pytań, tak na co dzień, a szczególnie w chwilach ciemności i cierpienia. Pozwól nam zrozumieć, jak wielką siłą są łagodność, wytrwałość i cierpliwość wobec siebie, wobec innych w natłoku różnych spraw i wydarzeń w sytuacjach pozornie bez wyjścia. Daj nam też poznać wartość cichej, rzetelnej, uczciwej pracy i spraw, aby nasza parafia i nasze rodziny były miejscem doświadczenia Boga i wzrastania w Jego łasce. Uczyń je Nazaretem - miejscem cichym, bezpiecznym, pełnym miłości i dobra - miejscem obecności Boga.

W imieniu mężczyzn parafii św. Mikołaja, obraz powitał pan Radosław Pielech, który powiedział  m.in.:

- Święty Józefie, naucz nas, mężczyzn, odpowiedzialności za los, rozwój i szczęście naszych bliskich. Naucz nas milczenia, które jest słuchaniem głosu Boga. Naucz nas zaufania Bożym planom, odwagi, rozwagi i sprawiedliwości w działaniu, cierpliwości i męstwa w cierpieniu...

Święty Józefie, pomóż nam stawać się silnymi wiarą mężczyznami, którzy stopniowo dzień po dniu budują swoją męską pobożność, odpowiedzialność, zdrową dumę, a przede wszystkim prawdziwą męską świętość, która niewiele mówi, a wiele czyni.

We Mszy św. koncelebrowanej uczestniczyli księża z całego dekanatu. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił ks. Rafał Szwaja.

  

Po Mszy św. proboszcz ks. Stanisław Brasse zaprosił panów na posiłek. O godz. 20.00 odbyła się druga część peregrynacji tj. spotkanie ewangelizacyjno-modlitewne „Milczeć, walczyć, kochać” adresowane tylko do mężczyzn, składające się z katechezy o męskiej duchowości, świadectwa świeckich, modlitwy nad mężczyznami i adoracji Najświętszego Sakramentu.

We wtorek, 12 marca, w czuwaniu modlitewnym uczestniczyli wierni parafii św. Mikołaja oraz parafinie poszczególnych parafii naszego dekanatu.

O godz. 15.00 po Koronce do Miłosierdzia Bożego obraz przekazano do parafii w Szprotawie.

Zobacz artykuły w Gościu Zielonogórsko-Gorzowskim »  Św. Józef w Głogowie

» Peregrynacja obrazu św. Józefa w Głogowie (parafia pw. św. Mikołaja)

Krótka historia obrazu:

Cudowny obraz Świętej Rodziny znajdujący się w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu został namalowany przez nieznanego autora ok. 1673 r. Przedstawia on św. Józefa i Maryję prowadzących małego Jezusa. Nad tymi trzema postaciami unosi się w promieniach Duch Święty i wypowiada słowa: Idźcie do Józefa.

Według tradycji początki obrazu sięgają 1670 r., kiedy za przyczyną św. Józefa nieuleczalnie chory mieszkaniec jednej z podkaliskich wsi został uzdrowiony. Jako wotum kazał namalować wizerunek Świętej Rodziny i umieścił go w kaliskiej kolegiacie. Obraz został ukoronowany koronami papieskimi 15 maja 1796 r.

 

 

 

  telefon: 76-833-36-01

  76-833-29-08 (wikariusze)

  e-mail: parafia@mikolajglogow.pl

  czynna:

  wtorek i czwartek:  9:30 - 11:00

                           16:00 - 17:00

  sobota:  9:00 - 10:00

  w tygodniu w ciągu roku:

  7:00, 9:00 i 18:00

  - w okresie wakacji letnich

  7:00 i 18:00

  w niedzielę i Święta:

  6:30, 8:00, 9:30, 11:00 (z udziałem

  dzieci), 12:30, 16:00 (od września

  do końca maja) i 18:00

  - w okresie wakacji letnich

  6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:30, 18:00

  20:00 (od czerwca do końca sierpnia) 

 

 

  W każdą niedzielę podczas Mszy św.

  W tygodniu przed Mszą św. oraz 

  podczas Nabożeństw.

  Odpust Parafialny:

  6 grudnia - Uroczystość św. Mikołaja

 

Kalendarz - Polski, Calendian

 

Copyright © 2017-2019 Parafia Rzymskokatolicka św. Mikołaja w Głogowie