Parafia św. Mikołaja w Głogowie Link 1 Link 1

    

 

  1. Kancelaria
  2. Kontakt
  3. Msze i nabożeństwa
  4. Ogłoszenia
  5. Liturgia na dziś
  6. Archiwum
  7. Intencje mszalne
  8. Facebook
  9. YouTube

Jesteś tutaj: Strona główna  

Opublikowano: 18 czerwca 2024

Wizytacja kanoniczna w parafii - bierzmowanie młodzieży

W niedzielę 16 czerwca oraz w poniedziałek 17 czerwca, w naszej parafii, przeżywaliśmy wizytację kanoniczną, którą przeprowadził ks. bp Paweł Socha.

W niedzielę ks. Biskup podczas Mszy św. o godz. 8.00, 9.30 i 11.00 wygłosił Słowo Boże, a o godz.12.30 przewodniczył uroczystej sumie. W homilii Biskup mówił o wierze, o dziele zbawienia, o miłości Boga do człowieka. Podkreślał, że pycha człowieka jest przyczyną wielu nieszczęść, a dary płynące z przyjmowania sakramentów świętych owocują odradzaniem się ducha Chrystusowego.

Na zakończenie homilii Biskup cytując słowa, ze Starego Testamentu podkreślił również, że Bóg w którego wierzymy jest miłosierny, łaskawy i pełen litości: „Chociaż lud mój wierzący mnie tak obraził to go nie zniszczę, będę czekał na jego nawrócenie, bo jestem Bogiem, a nie człowiekiem, jestem miłością, a nie nienawiścią, jestem prawdą godności człowieka, a nie zakłamaniem”.

        

W poniedziałek o godz. 16.00  ks. Biskup, spotkał się z grupami parafialnymi. W kolegium przywitany został gratulacjami, tortem i kwiatami z okazji jubileuszu 50-lecia sakry biskupiej. Następnie przedstawiciele: Caritasu, Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, Kręgu Biblijnego, Odnowy w Duchu Świętym, Kół Żywego Różańca, Scholii dziecięcej i Scholii dorosłych,  Parafialnego Klubu Seniora, Apostolatu „Margaretka”, Liturgicznej Służby Ołtarza, Oazy  młodzieżowej, Wspólnoty Wojowników Maryi i Męskiego Różańca, Wspólnoty dla Intronizacji NSPJ, Grupy Modlitwy św. Ojca Pio oraz katechetów złożyli krótką relację ze swojej działalności na rzecz parafii.

Na zakończenie wizytacji podczas Mszy św. o godz. 18.00 ks. Biskup udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii oraz grupie młodzieży z parafii św. Alberta i św. Klemensa w Głogowie. 

   

W homilii bp. Paweł Socha mówił młodym ludziom, że sakrament bierzmowania jest dopełnieniem łaski chrztu św., w którym otrzymają pełnię darów Ducha Świętego: mądrości, rozumu, rady, męstwa, umiejętności, pobożności i bojaźni Bożej.  Ksiądz Biskup mówił do młodzieży o miłości ludzkiej i miłości Bożej. Podkreślał, że zostali oni powołani, aby doświadczyć głębi miłości Bożej, ale zostali również powołani, aby na tę miłość odpowiedzieć miłością. Im bardziej będą dzielić się tą miłością z innymi, tym bardziej będzie ona wzrastała.

Msza św. z udzieleniem sakramentu bierzmowania była uroczystą liturgią, w której kandydaci do bierzmowania wzięli czynny udział poprzez m.in. niesienie darów ofiarnych, czytanie modlitwy powszechnej, śpiewanie psalmu, czytanie modlitwy wiernych.

Po Komunii św. bierzmowani wyrazili swoje podziękowanie ks. Biskupowi oraz wszystkim, którzy pomogli im właściwie przygotować się do przyjęcia tego sakramentu i otaczali ich swoją modlitwą.

Po zakończeniu Mszy św. nowo bierzmowani stanęli do pamiątkowego zdjęcia.

Wszystkim, którzy przyjęli sakrament bierzmowania życzymy, aby Duch Święty wypełnił ich serca i umysły, aby mogli swoim życiem odważnie świadczyć o Chrystusie.   

Dziękujemy również wszystkim, którzy wzięli udział w spotkaniach oraz pomogli w przygotowaniu tych wydarzeń.

 

 

 

 

 

  telefon: 76-833-36-01

  76-833-29-08 (wikariusze)

  e-mail: parafia@mikolajglogow.pl

czynna:

wtorek i czwartek: 

9:30 - 11:00      16:00 - 17:00

sobota:  9:00 - 10:00

  w tygodniu w ciągu roku:

  7:00, 9:00 i 18:00

  - w okresie wakacji letnich

  7:00 i 18:00

  w niedzielę i Święta:

  6:30, 8:00, 9:30, 11:00 (z udziałem

  dzieci), 12:30, 16:00 (od września

  do końca maja) i 18:00

  - w okresie wakacji letnich

  6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:30, 18:00

  20:00 (od czerwca do końca sierpnia) 

 

 

  W każdą niedzielę podczas Mszy św.

  W tygodniu przed Mszą św. oraz 

  podczas Nabożeństw.

  Odpust Parafialny:

  6 grudnia - Uroczystość św. Mikołaja