Parafia św. Mikołaja w Głogowie Link 1 Link 1

    

 

  

  1. Kancelaria
  2. Kontakt
  3. Msze i nabożeństwa
  4. Ogłoszenia
  5. Liturgia na dziś
  6. Archiwum
  7. Intencje mszalne
  8. Facebook
  9. YouTube

Jesteś tutaj: Strona główna

        Grupa Modlitwy Świętego Ojca Pio

Grupy Modlitwy Ojca Pio, są stowarzyszeniem świeckim, powstałym z inicjatywy św. Ojca Pio w odpowiedzi na potrzeby duchowe epoki, zwłaszcza na apel papieża Piusa XII, który zwrócił się do kapłanów, by zakładali grupy modlitwy o pokój i pojednanie między ludźmi dotkniętymi tragedią wojen światowych XX wieku. Grupy Modlitwy Ojca Pio są powołane do tego, by być zaczynem ewangelicznym w społeczeństwie, które cierpi na utratę wartości chrześcijańskich i rozdarcie społeczne.

 „To szkółki wiary i ogniska miłości, w których sam Chrystus jest obecny, ilekroć gromadzą się razem na modlitwie i eucharystyczną agapę pod kierunkiem ich pasterzy i kierowników duchowych. To modlitwa jest ową siłą jednoczącą wszystkie szlachetne dusze. Siłą, która porusza sumienia, umacnia cierpiących, która uzdrawia chorych, która uświęca pracę. Ona wywołuje uśmiech, ona obdarza błogosławieństwem Bożym we wszelkim bólu i słabości. O moi synowie, módlcie się wiele, módlcie się zawsze i nigdy nie ustawajcie”. Święty Ojciec Pio.

Początki tego wielkiego dzieła Ojca Pio sięgają 1917 roku, kiedy to, zwłaszcza zimową porą, ludzie zbierali się przy kominku i słuchali opowiadań ewangelicznych Ojca Pio. Za wzorem Chrystusa, który gromadził przy sobie uczniów, aby nieśli dobrą nowinę na cały świat, Ojciec Pio pragnął przemienić cały świat w jedną szkołę modlitwy.

Grupa Modlitwy Świętego Ojca Pio swoje działanie opiera na funkcjonowaniu i organizacji Międzynarodowego Stowarzyszenia Grup Modlitwy Świętego Ojca Pio, którego siedziba znajduję się w San Giovanni Rotondo przy Domu Ulgi w Cierpieniu.

Opiekunem duchowym grupy w naszej parafii jest ks. Paweł Patrzylas. Podążając za zasadą: „w Kościele, z Kościołem i za Kościół”, Grupy Modlitwy Ojca Pio w Polsce za swój program formacyjny przyjmują temat duszpasterski podany przez polski episkopat, który w tym roku brzmi: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym (por. Dz 2,4)”. Także i nasza grupa realizuję ten program poprzez udział i przygotowanie Mszy Świętej w każdy trzeci wtorek miesiąca o godzinie 18:00, kiedy to wsłuchuje się w rozważania Ojca Pio i uczestniczy w przygotowanym nabożeństwie z ucałowaniem relikwii Świętego.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy i do zapisywania intencji do Świętego Ojca Pio w księdze intencji złożonej przy Jego relikwiach. Tam też znajduje się tekst nabożeństwa, które możemy odprawić również indywidualnie.

    

 

              

 

 

 

 

 

  telefon: 76-833-36-01

  76-833-29-08 (wikariusze)

  e-mail: parafia@mikolajglogow.pl

czynna:

wtorek i czwartek: 

9:30 - 11:00     16:00 - 17:00

sobota:  9:00 - 10:00

  w tygodniu w ciągu roku:

  7:00, 9:00 i 18:00

  - w okresie wakacji letnich

  7:00 i 18:00

  w niedzielę i Święta:

  6:30, 8:00, 9:30, 11:00 (z udziałem

  dzieci), 12:30, 16:00 (od września

  do końca maja) i 18:00

  - w okresie wakacji letnich

  6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:30, 18:00

  20:00 (od czerwca do końca sierpnia) 

 

 

  W każdą niedzielę podczas Mszy św.

  W tygodniu przed Mszą św. oraz 

  podczas Nabożeństw.

  Odpust Parafialny:

  6 grudnia - Uroczystość św. Mikołaja