1. Kancelaria
  2. Kontakt
  3. Msze i nabożeństwa
  4. Ogłoszenia
  5. Liturgia na dziś
  6. Archiwum
  7. Intencje mszalne
  8. Facebook
  9. YouTube

Jesteś tutaj: Strona główna /GRUPY PARAFIALNE / Wojownicy Maryi

     Wspólnota Wojowników Maryi

Kim są wojownicy Maryi?

Wojownicy Maryi to wspólnota męska (od 18 do 50 lat), która zawiązała się 2015 roku w Lądzie nad Wartą, podczas cyklicznych otwartych spotkań formacyjnych dla mężczyzn. Założycielem ruchu jest  ks. Dominik Chmielewski SDB (salezjanin). Obecnie krajowym moderatorem ruchu jest ks. Piotr Pączkowski SDB. Oprócz otwartych spotkań formacyjnych odbywają się także spotkania ogólnopolskie rodzinne.

Wojownicy Maryi w swoim charyzmacie mają naśladować cnoty Najświętszej Maryi Panny oraz osobiste całkowite zawierzenie się Jej Niepokalanemu Sercu i opiece, dla większej chwały Boga i Kościoła. Chcą, aby Maryja była bardziej czczona, znana i kochana. Pragną krzewić życie w zgodzie i przyjaźni z Bogiem oraz ukazywać piękno świętej wiary katolickiej. Wracają do korzeni, do tradycji swoich ojców i dziadków w wierności Bogu. Starają się żyć według zasad dekalogu, w zgodzie z Bogiem, być przykładnymi ludźmi: mężami i ojcami.

Jak można przystąpić do grupy?

Do ruchu może przystąpić każdy pełnoletni mężczyzna, który ma szczerą intencję służenia Panu Bogu oraz pragnie całkowicie zawierzyć się Jezusowi Chrystusowi przez Niepokalane Serce Maryi.

By stać się Wojownikiem Maryi, trzeba przejść przez formację podczas cyklicznych, organizowanych przez wspólnotę spotkań zarówno ogólnopolskich jak i regionalnych. Wojownikiem może zostać mężczyzna, który uzyskał pozytywną opinię lidera grupy, przeszedł pozytywną rozmowę braterską, a następnie przystąpił do uroczystego zawierzenia tzw. Pasowania Mieczy, które odbywa się raz w roku.

Kandydat przystępuje z własnym mieczem, symbolem aktywnego zmagania się i walki duchowej z własnym grzechem i pokusami. Po pasowaniu, zostaje umieszczony na honorowym miejscu w domu Wojownika Maryi. Znakiem rozpoznawczym Wojownika Maryi nie jest tylko miecz, bluza z logo wspólnoty i różaniec, ale przede wszystkim jego postępowanie.

Spotkania członków wspólnoty

Spotkania ogólnopolskie organizowane przez wspólnotę Wojowników Maryi odbywają się cyklicznie (co 1-2 miesiące). Mają one charakter otwarty. Oprócz członków wspólnoty uczestniczą w nich osoby z różnych środowisk. Są wśród nich mężowie, ojcowie, single, rozeznający, kapłani, z różnych części Polski i świata.

Spotkania mają charakter integracyjny i jednoczą Wojowników na wspólnej Eucharystii i modlitwie (różaniec, koronka do Bożego Miłosierdzia), konferencje, świadectwa. Oprócz spotkań ogólnopolskich odbywają się też spotkania regionalne.

Głogowska grupa Wojowników Maryi

Głogowska grupa Wojowników Maryi powstała w listopadzie 2021 roku. Opiekunem duchowym jest ks. kan. Stanisław Brasse.

Liderem grupy jest Adam Rybak. Mężczyźni spotykają się w kościele Bożego Ciała w Pierwszy Czwartek Miesiąca. Uczestniczą w adoracji Najświętszego Sakramentu i Eucharystii, a następnie w otwartym spotkaniu formacyjnym.

W każdą pierwszą sobotę miesiąca grupa uczestniczy w „Męskim Różańcu” ulicami Głogowa wynagradzając Najświętszej Maryi Pannie za grzechy nasze i całego świata.  

Zapraszamy wszystkich mężczyzn, którzy chcą powierzyć swoje rodziny Maryi na regionalne i ogólnopolskie spotkania.

https://www.wojownicymaryi.pl/

 

 

 

 

  telefon: 76-833-36-01

  76-833-29-08 (wikariusze)

  e-mail: parafia@mikolajglogow.pl

czynna:

wtorek i czwartek: 

9:30 - 11:00     16:00 - 17:00

sobota:  9:00 - 10:00

  w tygodniu w ciągu roku:

  7:00, 9:00 i 18:00

  - w okresie wakacji letnich

  7:00 i 18:00

  w niedzielę i Święta:

  6:30, 8:00, 9:30, 11:00 (z udziałem

  dzieci), 12:30, 16:00 (od września

  do końca maja) i 18:00

  - w okresie wakacji letnich

  6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:30, 18:00

  20:00 (od czerwca do końca sierpnia) 

  W każdą niedzielę podczas Mszy św.

  W tygodniu przed Mszą św. oraz 

  podczas Nabożeństw.

  Odpust Parafialny:

  6 grudnia - Uroczystość św. Mikołaja