|
|
|
|
Jesteś tutaj: Strona główna
Wspomnienie Niepokalanego Serca NMP W sobotę po
uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa, w
tym roku 13 czerwca,
Kościół powszechny obchodzi wspomnienie
Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Kult Niepokalanego
Serca odnosi się do osoby Maryi Dziewicy i ma na
celu specjalne uczczenie Jej Serca, jako symbolu
żarliwej miłości do Boga i do Chrystusa oraz
symbolu macierzyńskiej miłości do każdego
człowieka. Święto Serca Maryi
zapoczątkował św. Jan Eudes w 1643 r., ale
święto dla całego Kościoła wprowadził papież
Pius XII w 1942
r. poprzez poświęcenie całego rodzaju ludzkiego
Niepokalanemu Sercu NMP. W tym dniu zapraszamy
na Msze św. o godz. 7.00 i 18.00.
Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa W najbliższy piątek, 12
czerwca, obchodzimy uroczystość
Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z inicjatywy
papieskiej jest to także dzień modlitw
o świętość kapłanów.
Uroczystość ta ukazuje niezwykłe
umiłowanie człowieka przez Chrystusa. Serce
Jezusa otwarte jest na wskroś dla wszystkich
ludzi i możemy z niego czerpać łaski. My jako
ludzie powinniśmy, za tą boską dobroć, ponad
wszystko miłować Boga.
Ze względu na rangę
uroczystości, w ten piątek, nie obowiązuje
wstrzemięźliwość od pokarmów
mięsnych.
Oktawa Bożego Ciała Trwa
oktawa Bożego Ciała. Zapraszamy przez kolejne
dni,
codziennie o godz. 17.30
na nabożeństwa czerwcowe połączone z procesją
eucharystyczną. O uczestnictwo w procesji i
o sypanie kwiatów prosimy dzieci wraz z
rodzicami.
Ostatniego dnia oktawy, w czwartek, podczas
Mszy św. o godz. 18.00 zostaną poświęcone wianki
uplecione z pierwszych tegorocznych kwiatów
i ziół. Są one symbolem ludzkiej pracy, a jednocześnie
utożsamiają dar Boży służący ludziom i wszelkim
stworzeniom.
Uroczysta procesja i koncert uwielbienia w
uroczystość Bożego Ciała To
już wielowiekowa tradycja. W uroczystość
Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże
Ciało, które zawsze przypada w czwartek po
uroczystości Trójcy Przenajświętszej, w Polsce
od XIV wieku organizowane są procesje, których
celem jest publiczne wyznanie wiary w obecność
Jezusa Chrystusa w Najświętszym
Sakramencie, oddanie Mu czci i podziękowanie za
łaski płynące z sakramentu Eucharystii.
Dywan z żywych kwiatów Już
po raz siódmy, panie z Parafialnego Klubu
Seniora „U Mikołaja” przygotowały, na
uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi
Chrystusa, dywan z żywych kwiatów. W
odpowiedzi na prośbę proboszcza, parafianie
przynieśli z własnych przydomowych ogródków i działek
przepiękne kwiaty. Na zielonym
podłożu głównie z róż i piwonii powstał
wspaniały, barwny kobierzec.
Pomysł kwiatowego dywanu
w naszym kościele zrodził się w czasie pandemii
2020 roku. Nie mogąc wówczas gromadnie wyjść na
ulice chcieliśmy wzmocnić przeżywanie tej
uroczystości i przenieśliśmy średniowieczną
tradycję układania kwiatowego dywanu,
pielęgnowaną od wielu lat w Spycimierzu, do
naszego miasta.
Dni Głogowa
- Eucharystia w intencji miasta i jego
mieszkańców W
niedzielę, 31 maja, na zakończenie Dni
Głogowa 2026, w naszym
kościele parafialnym pw. Bożego
Ciała, o godz. 12.30 sprawowana była u Msza św.
w intencji miasta i jego
mieszkańców, z udziałem przedstawicieli władz
miasta. Mszę św. sprawował i Słowo Boże wygłosił ks. Andrzej Pytlik. Podczas homilii ks. Andrzej podkreślił, że jest to wspólna modlitwa nie tylko o dalszy pomyślny rozwój gospodarczy miasta, ale przede wszystkim modlitwa o wartości budujące lokalną, głogowską wspólnotę – o jedność, solidarność, współpracę, wzajemną pomoc i szacunek.
Podczas Eucharystii wierni dziękowali Bogu
za dotychczas otrzymane łaski, a także
prosili o dalszy pomyślny
rozwój miasta Głogowa oraz o błogosławieństwo
dla jego mieszkańców.
20. Piesza Pielgrzymka do źródła św. Jakuba w Jakubowie Serdecznie zapraszamy do udziału, w sobotę 6 czerwca, w jubileuszowej 20. Pieszej Pielgrzymce do „Źródła św. Jakuba w Jakubowie", zwanej „Papieską”. Wyjście z kolegiaty o godz. 7.30. Msza św. w Sanktuarium św. Jakuba Apostoła Starszego o godz. 13.00 pod przewodnictwem bpa Adriana Puta.
Opublikowano: 30 maja 2026
Nabożeństwo pierwszej soboty W sobotę 6 czerwca
zapraszamy na nabożeństwo
pierwszej soboty o godz.
10.00 i na W
tym dniu zapraszamy również mężczyzn na „Męski
Różaniec” ulicami Głogowa. Rozpoczęcie o godz.
10.00 na dziedzińcu naszego kościoła.
Opublikowano: 30 maja 2026
W czwartek, 4 czerwca o godz. 20.00, w uroczystość Bożego Ciała, na głogowskim Rynku odbędzie się 10. Głogowski Wieczór Chwały. Wydarzenie jest współorganizowane przez Miejski Ośrodek Kultury, Wspólnotę WiaryGODni i naszą parafię. Już
dzisiaj zapraszamy do wspólnego uwielbienia i dziękczynienia,
do modlitwy za nasze miasto i jego mieszkańców
oraz do posłuchania chrześcijańskich utworów
w wykonaniu głogowskich muzyków.
Uroczystość Bożego Ciała W czwartek
Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej,
czyli Boże Ciało.
Jest to uroczyste podziękowanie Chrystusowi za
niezwykły dar przeistoczenia chleba w Ciało
Pańskie, a wina w Krew Pańską.
Zapraszamy na Msze Święte o godz. 6.30, 8.00, 9.00, około godz. 12.00 (bezpośrednio po zakończeniu procesji) i o godz. 18.00. Po Mszy św. o godz. 9.00 z kościoła pw. św. Klemensa wyruszy procesja eucharystyczna i przejdzie tradycyjnie do naszego kościoła. Zachęcamy do wzięcia w niej udziału, bo jest to świadectwo naszej wiary w Jezusa Eucharystycznego. Dzieci zapraszamy do
sypania kwiatów podczas procesji. Próba sypania
kwiatów w poniedziałek o godz. 17.00 na
dziedzińcu. Prosimy, aby dzieci komunijne
uczestniczyły w procesji w strojach komunijnych.
Zachęcamy też do dekoracji okien domów symbolami
wiary. W oktawie Bożego Ciała po nabożeństwie
czerwcowym tradycyjnie będą się odbywać procesje
eucharystyczne wokół kościoła.
Prosimy również o pomoc w dekoracji świątyni i dziedzińca oraz w przygotowaniu ołtarza. Chętnych do pomocy zapraszamy we wtorek i środę o godz. 10.00.
Nabożeństwo czerwcowe
"Przyjdźcie do Mnie
wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście,
a Ja
was pokrzepię. Weźcie moje jarzmo na siebie i
uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny
sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych.
Albowiem jarzmo moje jest słodkie, a moje
brzemię lekkie". (Mt 18, 1-5).
Rozpoczyna się miesiąc czerwiec, w którym czcimy
Serce Jezusa. W naszej
parafii nabożeństwa czerwcowe
odprawiane będą
codziennie
o godz. 17:30.
Opublikowano: 30 maja 2026
"Spokojne dzieciństwo
pozwoli dzieciom patrzeć z ufnością na życie
i na dzień jutrzejszy."
Ojciec Święty Jan Paweł II Drogie Dzieci, z
okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka życzymy Wam zdrowia,
uśmiechu, pokoju i miłości w rodzinach oraz
spełnienia wszystkich
marzeń. Niech każdy dzień dzieciństwa
będzie wypełniony ciepłem, zabawą, dobrymi
ludźmi i Bożym błogosławieństwem,
abyście wzrastały w gronie
wspaniałych przyjaciół i kochającej rodziny. Wasi duszpasterze i
redaktor strony parafialnej
Uroczystość Najświętszej
Jutro, w pierwszą
niedzielę po Zesłaniu Ducha Świętego, obchodzimy
jedno z najważniejszych
liturgicznych świąt chrześcijańskich ku czci Trójcy
Świętej: Boga Ojca, Syna i Ducha Świętego. W kościołach
zachodnich przypada ono na niedzielę po Zesłaniu
Ducha Świętego, zaś według tradycji wschodniej
obchodzone jest w niedzielę
Pięćdziesiątnicy. Niedziela ta zamyka w Polsce tzw. cykl wielkanocny, czyli czas spowiedzi i komunii świętej wielkanocnej.
Opublikowano: 29 maja 2026 Letni porządek Mszy św. Od czerwca w
naszym kościele wprowadzamy letni porządek Mszy
św. W każdą niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 16:00,
będzie natomiast dodatkowa Msza św. o godz.
20:00.
Zmiany będą obowiązywać do
końca sierpnia.
Msza św. w intencji miasta
i jego mieszkańców Dni Głogowa to coroczne
święto miasta, które przyciąga mieszkańców i
gości ze wszystkich stron kraju. W tym roku
świętowanie rozpocznie się 29 maja i potrwa do 31 maja.
Podobnie jak w latach ubiegłych w tym
czasie przygotowano wiele koncertów i różnych
atrakcji. Zapraszamy w niedzielę, 31 maja o godz. 12.30, na Mszę św. podczas której tradycyjnie, w czasie trwających Dni Głogowa, będziemy modlić się o rozwój naszego miasta i w intencji jego mieszkańców.
Święto
Jezusa Chrystusa - Najwyższego i Wiecznego
Kapłana W
czwartek, 28 maja
Kościół katolicki w Polsce obchodzi Święto
Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego
Kapłana. Jest to jedno z najnowszych świąt
obchodzone w czwartek po niedzieli Zesłania
Ducha Świętego, a zarazem
tydzień przed Bożym Ciałem. Ustanowione zostało
w 2012 roku przez Konferencję Episkopatu Polski
w odpowiedzi na propozycję Benedykta XVI. W
naszym kościele Msze
św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00
Pielgrzymka do Włoch i na Korsykę W dniach 16-25 maja z naszej parafii odbyła się 10-dniowa, pielgrzymka do Włoch i na Korsykę. Organizatorem i przewodnikiem duchowym pielgrzymki był ks. Paweł Patrzylas. W pielgrzymce uczestniczyło prawie 50 osób. We Włoszech pielgrzymi zwiedzili: Bolonię, Florencję, Pizę, Rzym i Watykan, a na Korsyce: Bastii, Porto, Bonifacio oraz stolicę Ajaccio.
Zwiedzanie Włoch
pielgrzymi rozpoczęli od Bolonii
zawsze
kojarzącej się z uniwersytetem - jednym z najstarszych w całej
Europie, arkadami o długości około 30 km, które
przyjemnie chronią przed palącym słońcem oraz
spektakularnymi wieżami obronno-mieszkalnymi.
Sakrament bierzmowania młodzieży W
piątek, 22 maja w naszym
kościele odbyła się uroczystość
bierzmowania młodzieży z naszej
parafii, z parafii
NSPJ w Głogowie oraz z Wilkowa.
Sakramentu udzielił Ordynariusz
Diecezji
Zielonogórsko-Gorzowskiej bp
Tadeusz Lityński. Kandydaci
przygotowywali się do tego ważnego wydarzenia
przez dwa lata formacji, uczestnicząc w spotkaniach
i katechezach, które miały pomóc im dojrzewać w
wierze i świadomie przyjąć sakrament
chrześcijańskiej dojrzałości.
Uroczystość zgromadziła rodziny
kandydatów, świadków bierzmowania i wiernych
parafii.
Liturgii o godzinie 18.00
przewodniczył i Słowo Boże wygłosił bp Tadeusz
Lityński. Uroczystość bierzmowania została
starannie przygotowana zarówno pod względem
liturgicznym, jak i organizacyjnym.
Młodzież aktywnie uczestniczyła we Mszy Świętej
poprzez czytania, modlitwę wiernych i procesję
z darami. Uroczystość
zakończyła się pasterskim błogosławieństwem
Biskupa oraz wspólnym zdjęciem przed głównym
ołtarzem kościoła.
Wprowadzenie relikwii św. Rity do naszego kościoła W piątek 22
maja, w liturgiczne wspomnienie
św. Rity, o godz. 18.00 bp Tadeusz
Lityński uroczyście wprowadził
do naszego parafialnego kościoła
pw. Bożego
Ciała, relikwie św. Rity z
Cascii. Relikwie do naszej
parafii trafiły z Roccaporeny,
z malowniczej
górskiej wioski w sercu włoskiej
Umbrii, gdzie św. Rita się
urodziła i została ochrzczona. W Polsce kult św.
Rity jest bardzo żywy. Stolicą duchową
tej Świętej jest klasztor sióstr
augustianek w Krakowie,
gdzie w kościele św. Katarzyny przechowywane są
jej relikwie.
Od tej chwili również i w
naszej parafii wierni każdego miesiąca przez jej
wstawiennictwo powierzać będą Panu Bogu
przeróżne intencje. W ten sposób dołączymy do
różnych miejsc na mapie Polski i naszej
diecezji, gdzie tę modlitwę można zanosić.
Św. Rita uczy nas
przebaczenia, nietracenia nigdy nadziei i wiary,
że dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych.
Dzień Matki We wtorek,
26 maja - Dzień Matki.
Matka dla każdego z nas
jest kimś najbliższym. To Ona przekazała nam
najpiękniejszy dar, jakim jest życie. Wszystkim Mamom, w dniu
Ich Święta składamy najserdeczniejsze życzenia.
Życzymy obfitości Bożych darów, zdrowia, pokoju
serca oraz opieki Matki Bożej na każdy dzień
życia.
Kochane Mamy, dziękujemy za
Wasze dobre, kochające serca, za miłość, za
uśmiech, za cierpliwość i Waszą
obecność w naszym życiu.
Niech Bóg obficie Wam błogosławi. Nie zapomnijmy wyrazić wdzięczności naszym Mamom i otoczmy je w tym dniu szczególną modlitwą. Dla żyjących prośmy o potrzebne łaski, a dla zmarłych o dar życia wiecznego.
Święto NMP Matki
Kościoła W poniedziałek,
25 maja Święto Maryi Matki
Kościoła nazywane popularnie drugim dniem
Zielonych Świąt. W tym dniu opiece
Matki Najświętszej powierzajmy Kościół, Ojca
Świętego, biskupów, kapłanów i wszystkich
wiernych.
Święto NMP Matki Kościoła obchodzone jest w
poniedziałek po uroczystości Zesłania Ducha
Świętego. Zostało ono wprowadzone do polskiego
kalendarza liturgicznego 4 maja
1971 r. Od 2018 roku, decyzją papieża Franciszka
Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła
jest wspomnieniem obowiązkowym obchodzonym w całym
Kościele. W
naszym kościele Msze św. o godz. 7.00,
9.00 i 18.00.
Uroczystość Zesłania Ducha Świętego W
najbliższą niedzielę, w tym roku,
24 maja
w Kościele katolickim i wielu innych kościołach
chrześcijańskich przeżywać będziemy uroczystość
Zesłania Ducha Świętego
potocznie nazwaną
Zielonymi Świątkami.
Pięćdziesiątego
dnia po swoim zmartwychwstaniu Pan Jezus zesłał
Ducha Świętego na Maryję i Apostołów
zgromadzonych w Wieczerniku.
Jak pisze św.
Łukasz w Dziejach Apostolskich Jezus Chrystus
zesłał Ducha Pocieszyciela, by Ten, doprowadził
do końca dzieło zbawienia.
Duch
Święty dzięki swoim darom: mądrości, rozumu,
rady, męstwa, umiejętności, pobożności i bojaźni
Bożej uzdalnia wiernych do dojrzałej
obecności w świecie.
Wieczór modlitwy i uwielbienia w Grodowcu Parafia pw. Matki Bożej Jutrzenki Nadziei w Grodowcu zaprasza na wieczór modlitwy i uwielbienia, który odbędzie się w sobotę 23 maja. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00, następnie o godz. 19.00 koncert chóru i zespołu „Skrzydła”. Szczegóły na plakacie.
Komunikat w sprawie święceń diakonatu i prezbiteratu
Z radością informujemy
o trwających w naszym diecezjalnym
Kościele święceniach diakonatu i prezbiteratu: −
W sobotę 23 maja o godz.
11.00 w parafii pw. Najświętszej Maryi Panny
Królowej Polski w Świebodzinie święcenia
diakonatu z rąk biskupa Adriana Puta otrzyma
pochodzący z tej parafii alumn
Jan Siemaszko.
−
W sobotę 30 maja o godz. 11.00 w parafii
pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w
Gorzowie Wielkopolskim
bp Tadeusz Lityński
udzieli święceń prezbiteratu diakonowi
Łukaszowi Kozakiewiczowi pochodzącemu z
parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi
Panny Głogowie.
Dziękując Bogu, za dar ich powołania, módlmy się w ich intencji, by nigdy nie ustawali w trosce o zbawienie własne i ludzi, którzy będą powierzeni ich opiece. Módlmy się również o nowe powołania do służby w naszym diecezjalnym Kościele. zobacz » Komunikat Biskupa Zielonogórsko-Gorzowskiego w sprawie święceń diakonatu i prezbiteratu
Opublikowano: 16 maja 2026
Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym zapraszają na wspólne czuwanie w „Wieczerniku” podczas Wigilii Zesłania Ducha Świętego, które odbędzie się w sobotę, 23 maja w kościele NMP Królowej Polski na Koperniku. Rozpoczęcie o godz. 21.00, zakończenie Mszą św. o godz. 23.00.
Bierzmowanie młodzieży W piątek 22 maja, podczas Mszy św. o godz. 18.00, młodzieży z klas ósmych naszej parafii, zostanie udzielony sakrament bierzmowania. Pamiętajmy o modlitwie
za naszych bierzmowanych, aby dary Ducha
Świętego, które przyjmą w najbliższy
piątek pomogły w dawaniu świadectwa wiary
w swoim otoczeniu.
Wspomnienie św. Rity
W piątek 22 maja,
przypada wspomnienie św. Rity z Cascii. W czasie
Mszy św. o godz. 18.00, podczas której
ks. Biskup
udzieli bierzmowania młodzieży,
zostaną wprowadzone do naszego kościoła relikwie
św. Rity
oraz odbędzie się
błogosławieństwo róż.
Prosimy o przyniesienie kwiatów, które zostaną
poświęcone w czasie liturgii.
Św. Rita
należy do najbardziej popularnych świętych na
świecie,
jest patronką w sprawach trudnych i beznadziejnych.
Kult św. Rity jest bogaty w przesłania i
symbole, ale dwa są najbardziej wyraźne. Kolec z korony
cierniowej symbolizuje ludzkie życie pełne
cierpienia i bólu, zaś kwitnąca róża jest
symbolem nadziei na przezwyciężenie trudności. W Polsce kult św. Rity jest
bardzo żywy. Szczególnym jego miejscem jest
klasztor sióstr augustianek w Krakowie,
gdzie w kościele św. Katarzyny przechowywane są
relikwie św. Rity.
Uroczystość
Wniebowstąpienia Pańskiego
Jutro, 17 maja, obchodzimy uroczystość
Wniebowstąpienia Pańskiego. Wniebowstąpienie Pańskie jest z jednej strony ukoronowaniem i zakończeniem ziemskiego życia Chrystusa, z drugiej zaś zapowiedzią powtórnego przyjścia Zbawiciela. Świadectwem tego są słowa zapisane w Dziejach Apostolskich:
"Mężowie z Galilei, dlaczego stoicie i
wpatrujecie się w niebo? Ten Jezus, wzięty od
was do nieba, przyjdzie tak samo, jak
widzieliście Go wstępującego do nieba".
Pielgrzymka powołaniowa z Paradyża do Rokitna
Trasa pielgrzymki prowadziła z sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni Powołań Kapłańskich w Gościkowie-Paradyżu do sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie i była nie tylko wspólną drogą modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne, ale również czasem osobistego zawierzenia Bogu własnych intencji. Pątnikom towarzyszyło hasło „Powołani uczniowie-misjonarze”.
Każdy pielgrzym niósł w swoim sercu coś
ważnego – prośby, wdzięczność, nadzieję, troski
i marzenia. Wspólna modlitwa, rozmowy, śpiew i
trud drogi stworzyły piękne świadectwo wiary,
jedności i obecności Boga pośród młodych ludzi.
Święto św. Andrzeja Boboli,
patrona Polski W sobotę,
16 maja, Kościół
katolicki w Polsce obchodzi święto św. Andrzeja
Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski.
Wstrząsające świadectwo niezłomnej wiary, jakie
dał on w obliczu swej wyjątkowo okrutnej
śmierci, do dziś porusza serca wszystkich ludzi
dobrej woli. Andrzej Bobola urodził się
30 listopada 1591 roku w Strachocinie koło
Sanoka. Pochodził ze szlacheckiej rodziny,
bardzo przywiązanej do religii katolickiej.
W wieku 20 lat, wstąpił do jezuitów
w Wilnie. Całe swoje
życie poświęcił ewangelizacji i nawracaniu
grzeszników. Św. Andrzej Bobola
został kanonizowany w roku
1938 przez Piusa XI,
ogłoszony patronem
Polski w roku
2002. W 2007 r. Episkopat nadał kościołowi,
w którym znajdują się jego relikwie –
Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Warszawie,
tytuł sanktuarium narodowego. Oficjalne
ogłoszenie tego tytułu miało miejsce 16 maja
2008 r. podczas uroczystości ku czci świętego.
zobacz »
modlitwa
do św. Andrzeja Boboli
Rocznica Pierwszej Komunii Świętej
W niedzielę, 10 maja
uczniowie klas IV przeżywali uroczystość
rocznicy swojej I Komunii św. Obchodzenie
rocznicy
pozwoliło im
upamiętnić
ten wyjątkowy moment, będący symbolicznym
początkiem ich
duchowego rozwoju,
ale też dojrzalej spojrzeć na obecność Chrystusa
w Eucharystii. Odżyły radosne
wspomnienia, które towarzyszyły im przed rokiem.
Pierwszy sakrament pokuty, pierwsze przyjęcie
Komunii Świętej oraz wielki entuzjazm
towarzyszący tym chwilom. Również tym razem
stojąc w bliskości
ołtarza, w białych
komunijnych strojach, dzieci czynnie
uczestniczyły w Eucharystii, śpiewając pieśni,
niosąc dary ofiarne oraz uczestnicząc w Liturgii
Słowa.
Dzieci nie tylko
przypomniały sobie swój piękny dzień sprzed
roku, ale kolejny raz dziękowały za otrzymany
przed rokiem dar Pierwszej Komunii Świętej,
sakramentu
umożliwiającego nieustanną
obecność Boga w sercu i w
życiu duchowym
człowieka.
Pielgrzymka na Mazury, Podlasie i Litwę
Zwiedzamy m.in:
Gietrzwałd, Świętą Lipkę, Wigry,
Sejny, Wilno, Troki, Kowno, Sokółkę i Białystok. Zapisy u ks. Andrzeja Paś w
Białołęce pod nr tel. 696 091 973
Czuwanie fatimskie Wszystkich czcicieli Matki
Bożej, zapraszamy w środę 13 maja,
na czuwanie fatimskie do Grodowca.
Plan czuwania: −
godz. 19.00 − rozpoczęcie −
godz. 21.00
−
Apel Maryjny i procesja fatimska, −
godz. 22.00 − Msza św. Nabożeństwo fatimskie, jest
odpowiedzią na wezwania Maryi do modlitwy
różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników,
wypowiedziane w 1917 roku
w Portugalii do trojga miejscowych dzieci:
Łucji, Hiacynty i Franciszka.
Wezwania Matki Bożej do modlitwy to przede
wszystkim wezwania do odmawiania Różańca, który
staje się drogą prowadzącą do Boga. Poprzez
stanie przy Sercu Maryi nabożeństwo fatimskie
uczy codziennego trwania w zjednoczeniu
z Chrystusem.
Wycieczka do Lubiąża i Środy Śląskiej W czwartek 7 maja seniorzy z Parafialnego Klubu Seniora "U Mikołaja" uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Lubiąża i Środy Śląskiej. Zwiedzanie rozpoczęli od barokowego kościoła św. Walentego w Lubiążu, powstałego w drugiej połowie XVIII w. na miejscu wcześniejszej świątyni św. Jana Ewangelisty. Drugim zwiedzanym obiektem było Opactwo
Cystersów w Lubiążu, których na Śląsk sprowadził
w 1163 r. książę Bolesław Wysoki. Opactwo składa
się z kilku części: pałacowej, klasztornej,
kościoła i kilku budynków przyklasztornych.
Przez wieki opactwo było ważnym ośrodkiem
kultury, nauki i sztuki. To tutaj tworzył Michał Willmann – nazywany „śląskim Rembrandtem”.
Dzieci z klas III przystąpiły już do Pierwszej Komunii Świętej W niedzielę, 3 maja,
w naszej parafii odbyła się uroczystość
Pierwszej Komunii Świętej. Tego dnia 125 dzieci
po raz pierwszy w pełni uczestniczyło w Eucharystii, przyjmując Ciało Chrystusa. Tradycyjnie już
uroczystość podzielono na dwie tury, aby każde
dziecko i każda rodzina mogły swobodnie, bez
tłoku i pośpiechu, przeżyć ten wyjątkowy dzień.
Eucharystii przewodniczył proboszcz parafii ks. kan.
Stanisław Brasse, a Słowo Boże do dzieci
skierował ks. Paweł Patrzylas. Zanim dzieci
przekroczyły próg świątyni, przywitał je
proboszcz parafii. To właśnie przed kościołem
odbyła się pierwsza z wielu wzruszających części
całej uroczystości. Duchowny dokonał poświęcenia
dzieci, a rodzice błogosławieństwa swoich
pociech.
Rocznica Pierwszej Komunii Świętej
Uroczystość Rocznicy I Komunii Świętej, w naszej
parafii, odbędzie się w przyszłą niedzielę,
10 maja, o godz. 11.00.
Zbiórka dzieci o godz. 10.40. Prosimy, aby
dzieci przyszły w albach.
Próba generalna przed uroczystością odbędzie się
w piątek, 8 maja o godz. 16.00.
Spowiedź dla dzieci i rodziców w piątek
bezpośrednio po próbie.
Uroczystość św.
Stanisława, biskupa i męczennika W
piątek, 8 maja,
obchodzimy uroczystość św. Stanisława, biskupa
i męczennika, głównego patrona Polski.
Święty Jan Paweł II nazwał św. Stanisława
„patronem
chrześcijańskiego ładu moralnego”.
W ciągu wieków przywoływano legendę o zrośnięciu
się rozsieczonego ciała św. Stanisława.
Kult Świętego odegrał w XIII i XIV
wieku ważną rolę historyczną jako czynnik
kształtowania się myśli o zjednoczeniu Polski.
Wierzono, że w ten sam sposób - jak ciało
św. Stanisława - połączy się i zjednoczy
podzielone wówczas na księstwa dzielnicowe
Królestwo Polskie. W
tym dniu, zapraszamy na Msze św. o godz.
7.00, 9.00 i 18.00 |
|
|
|
|