Opublikowano:
4 maja 2026
Dzieci
z klas III przystąpiły już do Pierwszej
Komunii Świętej
W niedzielę, 3 maja, w
naszej parafii odbyła się uroczystość Pierwszej
Komunii Świętej. Tego dnia 125 dzieci po raz
pierwszy w pełni uczestniczyło w Eucharystii,
przyjmując Ciało Chrystusa. Pierwsza
Msza św.
w intencji dzieci oraz ich rodzin
sprawowana była o
godzinie 9.00, a druga o
godzinie 11.00.
Tradycyjnie już
uroczystość podzielono na dwie tury, aby każde
dziecko i każda rodzina mogły swobodnie, bez
tłoku i pośpiechu, przeżyć ten wyjątkowy dzień.
Eucharystii przewodniczył proboszcz parafii ks.
kan. Stanisław Brasse, a Słowo Boże do dzieci
skierował ks. Paweł Patrzylas.
Zanim dzieci
przekroczyły próg świątyni, przywitał je
proboszcz parafii. To właśnie przed kościołem
odbyła się pierwsza z wielu wzruszających części
całej uroczystości. Duchowny dokonał poświęcenia
dzieci, a rodzice błogosławieństwa swoich
pociech.
Uroczystość miała
wyjątkowy charakter i zgromadziła nie tylko
dzieci, ale również ich rodziny oraz bliskich.
Dzieci, ubrane w odświętne stroje, z uśmiechem
na twarzach nie tylko pięknie śpiewały pieśni,
ale też aktywnie uczestniczyły w liturgii,
czytały modlitwy wiernych oraz aktywnie włączały
się w jej przebieg, co dodawało uroczystości
jeszcze większej głębi. W trakcie nabożeństwa
dzieci przyniosły do ołtarza dary ofiarne,
między innymi chleb i wino.
Najważniejszym
momentem było jednak przyjęcie po raz
pierwszy Komunii Świętej. Widoczny był
autentyczny entuzjazm dzieci
i ich radość z tego
wyjątkowego dnia.
Wspaniałe
przygotowanie dzieci do tego sakramentu było
zasługą nie tylko księdza i pań katechetek, ale
również rodziców, którzy z zaangażowaniem
prowadzili swoje pociechy przez ostatnie
miesiące, wprowadzając je w tajniki wiary i
uczulając na
wyjątkowość tego
wydarzenia.
Po
Mszy św. dzieci pozowały do pamiątkowych
zdjęć. To była
niezapomniana i niezwykle wzruszająca
uroczystość, która na długo pozostanie w pamięci
wszystkich obecnych.